Bij zorg locatie De Zes Molens vinden we het belangrijk om de verbinding met de…
Ervaar de Deltaconcerten
Stichting Deltaconcerten combineert water, natuur, muziek, erfgoed en de zonsondergang voor een avond (b)uit(en)
In de zomermaanden juni en juli 2025 organiseert Stichting Deltaconcerten een bijzondere concertreeks op unieke buitenlocaties in de Hollandse rivierdelta. De combinatie van natuur, erfgoed, topmusici en de ondergaande zon zorgt voor een onvergetelijke ervaring. Deze concertreeks biedt zowel doorgewinterde muziekliefhebbers als nieuwe doelgroepen de kans om klassieke muziek en inspirerende cross-overs te ontdekken in een bijzondere setting. Concertbezoekers wordt aangeraden zonnebrand en een poncho mee te nemen, want het betreft een écht buitenconcert.
Een droom die werkelijkheid wordt “We gaan dit jaar alweer onze vierde editie in van de Deltaconcerten. Ik vind het bijzonder hoe mijn droom om meer klassieke muziek midden in de natuur te brengen, al zo ver is gekomen. Ook dit jaar hopen we met een geheel nieuw programma weer veel enthousiaste bezoekers te mogen ontvangen,” aldus Arjan van der Zee, oprichter van Stichting Deltaconcerten.
Topmusici op iconische locaties Dit jaar prijken onder andere de volgende musici op het programma:
- Carel Kraayenhof & het Storioni Trio
- Syrène Saxofoonkwartet & Merel Vercammen
- Lavinia Meijer & Maya Descheemaeker
De concerten vinden plaats op bijzondere locaties zoals Biesbosch MuseumEiland, Museummolen Blokweer op Werelderfgoed Kinderdijk en Rijksmonument Slot Loevestein. Op deze locaties hoor je niet alleen de muziek, maar beleef je het met al je zintuigen.
Concertagenda
Donderdag 19 juni | Carel Kraayenhof & Storioni Trio Biesbosch MuseumEiland | aanvang concert 20.15 uur Bandoneonvirtuoos Carel Kraayenhof en het Storioni Trio nemen het publiek mee op een muzikale reis door de delta. De bandoneon versmelt met de klanken van piano, viool en cello, terwijl de ondergaande zon en het kabbelende water zorgen voor een betoverende sfeer. Bezoekers kunnen de avond compleet maken met een boottocht door de Biesbosch en/of een diner op locatie.
Vrijdag 27 juni | Syrène Saxofoonkwartet & Merel Vercammen Museummolen Blokweer, Werelderfgoed Kinderdijk | aanvang concert 20.15 uur Het Syrène Saxofoonkwartet voelt zich in en rondom het water op hun best. Met violiste Merel Vercammen brengen zij een programma over de stijgende zeespiegel. Met muziek van o.a. Arvo Pärt, Philip Glass en Celia Swart, tot de hoopvolle klanken van Vaughn
Williams The Lark Ascending. Bezoekers kunnen met de Jantina vanaf het bezoekerscentrum naar de concertlocatie varen (en weer terug).
Donderdag 3 juli | Lavinia Meijer & Maya Descheemaeker Rijksmonument Slot Loevestein | aanvang concert 20.15 uur In de schaduw van de middeleeuwse vesting, waar de rivier de Waal fluistert, creëren harpiste Lavinia Meijer en gitariste Maya Descheemaeker een magische sfeer. De delicate klanken van de harp en de warme tonen van de gitaar smelten samen tot een unieke dialoog tussen snaren. Terwijl de avond valt en de kasteelmuren zich omhullen met een zachte gloed, beleeft het publiek een betoverende muzikale ervaring.
Tickets en meer informatie
Tickets zijn verkrijgbaar via: www.deltaconcerten.nl/concertagenda-2025
- Regulier ticket: € 37,50
- T/m 25 jaar: € 25,-
Over Stichting Deltaconcerten
“Muziek klinkt over het water. De ondergaande zon zorgt voor een fenomenale concertbelichting. Met de wind door je haren en de geur van de natuur, zie je ganzen overvliegen en hoor je in de verte het geluid van kabbelend water. Geniet met de Deltaconcerten van de mooiste muziek, uitgevoerd door topmusici, met de Delta als decor!” – Arjan van der Zee, oprichter Stichting Deltaconcerten
Deltaconcerten 2025 wordt mede mogelijk gemaakt door: Zwaluwe Bouw, Het Ooievaarsfonds, Stichting Leye Fonds, Gemeente Altena, Gemeente Hendrik-Ido-Ambacht, dr. Hendrik Muller’s Vaderlands Fonds, Stichting Elshout en Gravin van Bylandt Stichting.
Download hier beeldmateriaal:
- Deltaconcert 2023 bij Biesbosch Museumeiland
- Deltaconcert 2024 bij Kinderdijk
- Deltaconcert 2024 bij Slot Loevestein
Credits: Bas Czerwinski
Musici:
- Carel Kraayenhof
- Storioni Trio
- Merel Vercammen
- Syrène Saxofoonkwartet
- Lavinia Meijer – credits Bas Czerwinski
- Maya Descheemaeker
Niet voor publicatie
Voor meer informatie en verzoeken kunt u contact opnemen met: Elke Eshuis – Stichting Deltaconcerten E-mail: marketing@deltaconcerten.nl
Tekst en beeld: aangeleverd